Městská policie nová služební vozidla

Město Český Krumlov zakoupilo koncem roku 2018 pro potřeby městské policie dvě nová služební vozidla zn. Toyota C – HR Hybrid.

Vozidla jsou vybavena klasickým spalovacím motorem bez přeplňování turbodmychadlem, doplněným o elektromotor, na který je vozidlo schopno při městském provozu ujet  5 -6 km v závislosti na provozních podmínkách. Elektromotor dále  nahrazuje spalovací motor vždy při jízdě s kopce, dojezdu a stání na křižovatkách. V centru města do rychlosti 50 km neobtěžuje pěší spalinami a hlukem. Při defenzivním způsobu jízdy se spotřeba vozidel ve městě drží kolem hodnoty 5-6 litrů/100 km. Jde o čistý full hybridní pohon bez nutnosti nabíjení ze zásuvky. Baterie vozidla se nabíjejí rekuperací při brzdění, jízdou s kopce nebo přebytkem výkonu spalovacího motoru.
Důvody k pořízení těchto vozidel jsou tedy zřejmé. Ekologie, úspora pohonných hmot, absence některých komponentů, které se tudíž nemohou porouchat (spojka, startér) a záruční doba 5 let/160 000 Km. Současně chceme jít příkladem ostatním provozovatelům různých dopravních služeb, kteří používají motorová vozidla k jízdě do centra Českého Krumlova.
Vozidla v současné době prochází úpravou, která zahrnuje doplnění o některé komponenty - vysílačka, modul GPS, instalace výstražného zařízení a polep karoserie.  Základní pořizovací cena jednoho vozidla je 634 000,- Kč.
Město Český Krumlov využilo nabídnutou slevu 89 000,- Kč/vozidlo a  dotace z MŽP  ve  výši   50 000,- Kč/vozidlo. Celkově je tedy  cena 495 000,- Kč/vozidlo a to včetně DPH. Při uvedené spotřebě paliva cca 5-6 lt/100 km je spotřeba na poloviční ůrovni proti dosavadním vozidlům.