Aktivity pro seniory

Divadelní představení JAK (NE)NALETĚT NEKALÝM PRAKTIKÁM?

jak nenaletet1. listopadu proběhlo v Českém Krumlově s laskavou podporou Městského divadla, které na akci zdarma poskytlo prostory, představení JAK NENALETĚT NEKALÝM PRAKTIKÁM. Akce proběhla ve spolupráci s Městským úřadem Kaplice. Představení zaměřené na prevenci kriminality páchané na seniorech připravilo prachatická divadelní skupina PNUtí. Tvůrci vycházeli ze skutečných případů řešených Policií ČR, podle nichž připravili šest scének. Po každé scénce jednotlivé případy komentovali policisté. Herci byli tak přesvědčiví, že během první scénky jeden z diváků odešel v přesvědčení, že se dostal na skutečnou předváděcí akci. Přesto, že je nám líto, že si ve vestibulu divadla nenechal vše vysvětlit, musíme ho za jeho reakci pochválit, protože přesně tak by měli účastníci podobných akcí reagovat. Znovu se ukázalo to, co už víme, že krumlovští i kapličtí senioři jsou dobře informovaní, aktivní a „šmejdům“ by hned tak nenaletěli. Přesto si každý z představení jistě pár nových poznatků odnesl.
Fotogalerie ZDE

 


"Kukátka" pro seniory

Na konci roku 2013 začala Městská policie Český Krumlov ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Domy s pečovatelskou službou realizovat preventivní program zaměřený na seniory, kteří v našem regionu patří k častým obětem trestné činnosti. Kromě jiné se často stávají cílem všech možných nepoctivců, kteří obcházejí byty, draho prodávají levné věci a často využijí příležitostí ke krádežím. Podstatou programu je nabídka montáže bezpečnostního řetízku a dveřního kukátka a darování osobního alarmu seniorům, které vytipuje obecně prospěšná společnost mezi svými klienty a jejich známými. Jedná se především, ale ne jenom, o starší seniory, kteří už zůstávají doma a jenom málo nebo vůbec se zapojují do běžného života. Ti ve skupině seniorů patří k nejohroženějším. V rámci kontaktu se zaměstnanci obou zúčastněných institucí snaží probrat s klienty problematiku bezpečnosti, varují před možnými riziky a poradí, jak získané bezpečnostní pomůcky použít. V případě zájmu o tuto službu se můžete obrátit na některou z uvedených organizací.

 

 

Beseda v Senior klubu Rozvoj

V rámci prevence kriminality proběhla 7. 5. 2013 odpoledne beseda v Senior klubu Rozvoj na Vyšehradě. Tématem byly možnosti zabezpečení bytu a nemovitosti a stále opakované varování před vpouštěním cizích lidí do bytu a upozornění na související rizika. Přítomní členové klubu se také vyjadřovali k problémům, které ve městě vnímají a kladli otázky týkající se řešení těchto problémů.
Na závěr byl přítomným rozdán osobní alarm s instruktáží o možnostech jeho využití. Alarmy byly zakoupeny jako sponzorský dar.